Adsense Link 728 X 15;

Followers

Kekuatan Militari Malaysia vs Singapura

Posted by Haluan Kiri Friday, August 12, 2011 0 comments
Adsense Content. recommended 336 X 300
"militari, militari donne, forze armate, giuramento militare Masing-masing mempunyai kekurangan dan kelebihan. Sebagai contoh, Malaysia agak ketingalan dalam pemilikan kenderaan tempur di darat dan udara dan laut. Tidak dinafikan kita mempunyai anggota yang jauh lebih ramai berbanding Singapura. Tetapi adakah dengan bilangan anggota yang ramai mampu menandingi peralatan canggih negara kecil ini?

 Janganlah kita memperjudikan masa depan dengan korupsi dalam pembelian peralatan pertahanan negara. Dengan harga yang lebih mahal (komisyen) dan hanya mementingkan perut sendiri berbanding kualiti.

*Sumber US Library of Congress; Central Intelligence Agency 2011



Map of Malaysia
Malaysia
Map ofSingapore
Singapore
CURRENT GFP RANK
27
41
Total Population28,728,6074,740,737
Military Manpower Available14,817,5171,255,902
Fit for Military Service12,422,5802,105,973
Reaching Military Age Yearly519,28052,466
Active Military Personnel124,00072,000
Active Military Reserves640,199300,000
Total Aircraft258422
Total Land-Based Weapons2,4658,001
Total Naval Units6547
Towed Artillery54208
Merchant Marine Strength3211,422
Major Ports and Terminals51
Aircraft Carriers00
Destroyers00
Frigates46
Submarines26
Patrol Coastal Craft3718
Mine Warfare Craft44
Amphibious Operations Craft14
Defense Budget / Expenditure$3,500,000,000$9,829,496,000
Foreign Reserves$106,500,000,000$225,800,000,000
Purchasing Power$414,400,000,000$291,900,000,000
Oil Production693,700 bbl10,910 bbl
Oil Consumption536,000 bbl927,000 bbl
Proven Oil Reserves2,900,000,000 bbl0 bbl
Total Labor Force12,200,0003,075,000
Roadway Coverage98,721 km3,356 km
Railway Coverage1,849 km0 km
Waterway Coverage7,200 km10 km
Coastline Coverage4,675 km193 km
Major Serviceable Airports1188
Square Land Area329,847 km697 km


P/S: Apa pendapat anda?
Adsense Content. bottom of article

0 comments:

Post a Comment

Admin tidak bertanggungjawab atas sebarang komen yang menyalahi undang-undang negara. Semua komen yang dibuat adalah milik peribadi dan tiada kena mengena dengan pihak admin. Admin berhak membuang/delete komen yang berunsur hasutan dan tidak beretika.
-HK-

Penafian

1. Segala artikel di blog ini adalah sekadar perkongsian pengalaman dan informasi sahaja. Ia bukan nasihat rasmi atau akan berkesan atau berguna untuk pembaca.

2. Segala praktik yang pembaca lakukan melalui pembacaan sesuatu artikel di blog ini adalah di bawah tanggungjawab pembaca itu sendiri sama hasilnya untung atau rugi. Pihak kami tidak bertanggungjawab ke atasnya.

3. Tidak dijamin segala artikel di blog ini memberikan hasil seperti mana yang dinyatakan. Terdapat banyak faktor yang menentukannya.

4. Segala komen yang diberikan oleh pembaca adalah di bawah tanggungjawab mereka sendiri jika ia melanggar undang-undang negara. Pihak kami tidak bertanggungjawab ke atasnya atau ke atas individu tersebut.

Sekian untuk makluman dan tindakan anda. Sebarang kemusykilan dan pertanyaan bolehlah dihantar ke email beralamat haluankiri86@gmail.com